Concursuri internationale

WDSF Maribor Open – Slovenia – 2 – 4 decembrie 2016

OBL 3D Junior I
Motroasa Vlad Alexandru – Motroasa Andreea Maria – Locul II
Dinu Marian Gabriel – Cazan Romina Alexandra – Locul VII
OBS 3D Junior I
Motroasa Vlad Alexandru – Motroasa Andreea Maria – Locul V
Dinu Marian Gabriel – Cazan Romina Alexandra – Locul VI
OBL 3D Junior II
Dinu Marian Gabriel – Cazan Romina Alexandra – Locul V
Cretu Lucian Catalin – Stoican Andreea Rikarda – Locul VI
OBS 3D Junior II
Cretu Lucian Catalin – Stoican Andreea Rikarda – Locul IV
OBL 5D Junior I
Motroasa Vlad Alexandru – Motroasa Andreea Maria – Locul V
Dinu Marian Gabriel – Cazan Romina Alexandra – Locul VIII
OBS 5D Junior I
Motroasa Vlad Alexandru – Motroasa Andreea Maria – Locul IV
OBL 5D Junior II
Cretu Lucian Catalin – Stoican Andreea Rikarda – Locul IV

Plovdiv Open – Bulgaria – 9 aprilie 2016

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBLAT – Junior I – Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBST – Junior I – Locul II

Russe Open – Bulgaria – 21-22 noiembrie 2015

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBLAT – Junior I – Locul I

Hebar Cup – Bulgaria – 16-17 mai 2015

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBLAT – Junior I – Locul II
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBST – Junior I – Locul II

Sarajevo Dance Frienship – 1-2 mai 2015

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBLAT 5 – Junior I – Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBST 5 – Junior I – Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBST 4 – Junior I – Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBLAT 3 – Junior I – Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBST 3 – Junior I – Locul I

WDSF World Open Maribor – Slovenia – 5-7 decembrie 2014

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBLAT – Juvenile I + II – Locul II
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – OBST – Juvenile I + II – Locul VI
WDSF Skopje Open – Macedonia – 08 noiembrie 2014

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open Basic LAT 3D – Juvenile II- Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open LAT – Juvenile II – Locul IV
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open Basic ST 3D – Juvenile II- Locul II
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open ST – Juvenile II – Locul V
Stoican Rikarda – Cretu Lucian – Open LAT – Junior I – Locul IV
Stoican Rikarda – Cretu Lucian – Open ST – Junior I – Locul V

WDSF Diana Cup– Yambol Bulgaria – 01-02 noiembrie 2014

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open ST – Juvenile II- Locul IV
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open LAT – Juvenile II – Locul IV

Kavala Open – Grecia – iunie 2014

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open LAT – Juvenile I + II – Locul I
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open ST – Juvenile I + II – Locul V

WDSF Olymp Cup Moscow – Rusia – 18 aprilie 2014

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Clasa E – Juvenile I + II – Locul II

WDSF Greek Open – Grecia – 12 aprilie 2014

Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open ST – Juvenile I + II – Locul V
Motroasa Andreea – Motroasa Vlad – Open LAT – Juvenile I + II – Locul II

WDSF Open – Skopje 2012

Formatii
Cheerleaders – categoria Juvenille 5 – 9 ani – Locul I
Cheerleaders – categoria Junior I 10 – 13 ani – Locul I
Dance Show – categoria Junior I 10 – 13 ani – Locul I

Perechi
Simona Popescu si Dominic Dumitru au ocupat locul IV la Open Basic Latino 3 dansuri Junior II

“Mississauga Open” – Championschip of Canada 2005

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul I Campioni Nationali Latino Junior

 

“POL CAN 2006” – Championschip of Canada 2006

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul I Campioni Nationali Latino Junior

 

“The 2nd Annual Maple Leaf Classic- Dancesport Pre-Championship,” Canada

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul II Open Latino Junior

 

“Ontario Open Junior Pre-Championship Latin” – Canada

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul IV Open Latino Junior

 

“Ontario Closed Championships” – Canada

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul III Open Latino Junior

 

“Dance Club Blue Silver” – Canada

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul II Open Latino Junior

 

“International Dancesport Championships – Crystal Leaf” – Canada

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul II Open Latino Junior

 

“Dance Sport for Charities” – Canada

1. Askaruv Vaiman Gary – Beloia Madalina – Locul II Open Latino Junior

 

“Sliven Open” – Bulgaria 2006 – 2009

1. Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul III Junior I + II Open Basic Standard

– Locul III Junior I Open Latino

– Locul IV Junior I Open Basic Standard

2. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca – Locul VI Open Standard Junior I + II

3. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul III Basic Open Standard Junior I + II

– Locul VI Open Latino Junior I

– Locul I Open Latino Juvenille

– Locul V Open Standard Juvenille

– Locul VI Open Standard Junior II

– Locul Open Standard Junior II

– Locul III Basic Open Latino Junior I + II

4. Leonte Andrei – Dumitrache Alexandra – Locul II Open Basic over 16 Standard

– Locul IV Open Basic over 16 Latino

 

“Yeditepe Cup – Istanbul” Turcia 2009

1.Oprea Teodor – Bercea Daiana – locul III Open LAT Junior II

– locul Open Basic LAT Youth & Adult

2. Putaru Alexandu – Constantinescu Anca – Locul II Open Basic LAT Youth & Adult

– Locul VI Open LAT Youth

3. Iancu Andrei – Tataru Nancy – Locul III Open LAT Youth

– Locul V Open LAT Amator

 

“IDSF Open Skopje”-Macedonia 2006 – 2009

1. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca – Locul VII Junior II Open Latino

– Locul V Junior II Open Latino

2. Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul III Open Latino Junior I

– Locul IV Open Standard Junior I

3. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul III Open Standard Juvenille

– Locul VI – Open Standard Junior I

– Locul II – Open Latino Juvenille

4. Iosif Cristian – Dumitru Flavia – Locul I Open Basic Latino Juvenille II

– Locul I Open Basic Standard Juvenille II

5. Toma Iulian – Constantinescu Anca – Locul V Open Basic Latino Juvenille II

6. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea – Locul II Open Basic Latino Junior II

7. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul II Open Basic Latino Junior I

– Locul III Open Basic Standard Junior I

 

“IDSF International Open Maribor” Slovenia 2006 – 2009

1. Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul III Open Basic Standard 3 D Junior I

– Locul IV Open Basic Latino Junior II

– Locul IV Open Basic Latino Junior I

– Locul IV Open Basic Latino Junior I

2. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul IV Open Basic Standard 3 D Juvenille I

– Locul V Open Basic Latino 3 D Juvenille I

3. Petre Adrian – Bultean Ana Maria – Locul II Open Basic Latino

– Locul II Open Basic Standard

4. Stanescu Paul – Constantinescu Anca – Locul III Open Basic Standard 5 D Junior I

– Locul V Open Basic Standard 3 D Junior I

– Locul IV Open Basic Latino 3 D Junior II

5. Petrea Adrian – Barbulescu Diana – Locul II Basic Open Latino 3D Junior II

– Locul VI Basic Open Standard Junior II

– Locul V Basic Open Standard Junior II

– Locul VII Basic Open Latino 5 D Junior II

6. Bercea Alin – Stoica Andreea – Locul II Open Basic Standard 3 D Juvenille II

– Locul VII Open Basic Latino 3 D Juvenille II

7. Geanta Eduard – Garbea Diana – Locul VI Open Basic Standard 3 Juvenille II D

– Locul VI Open Basic Latino – 3 D Juvenille II

8. Sandu Simona – Sandu Daniel – Locul VI Open Basic Standard Youth

– Locul II Open Basic Latino Youth

9. Ionita Vlad – Bultean Crina – Locul IV Open Basic Standard Junior I

– Locul III Open Basic Latino Junior I

10. Putaru Alexandru – Costinescu Iulia – Locul IV Open Basic Latino Junior I

– Locul VI Open Basic Standard Junior I

11. Geanta Eduard – Arsenie Denisa – Locul V Open Basic Standard 3D Juvenille II

– Locul V Open Basic Latino 3D Juvenille II

12. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul IV Open Basic Standard 3 D Junior I

– Locul V Open Basic Standard 5 D Junior I

– Locul II Open Basic Latino Junior I

– Locul V Open Latino Junior I

13. Anin Bogdan – Bultean Crina – Locul II Open Basic Standard 3 D Junior I

– Locul III Open Basic Latino 3 D Junior I

– Locul VI Open Basic Standard Junior I

– Locul VI Open Basic Latino Junior I

14. Raduta George – Bercea Daiana – Locul VI Open Basic Standard 3 D Junior I

– Locul VI Open Basic Latino 3 D Junior I

15. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea – Locul III Open Basic Standard 3 D Junior II

– Locul III Open Basic Latino 3 D Junior II

– Locul VI Open Basic Standard Junior II

16. Sandu Daniel – Sandu Simona – Locul VI Open Basic Standard Youth

– Locul II Open Basic Latino Youth

 

“Ruse Open” Bulgaria

1.Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul IV Open Basic Standard Junior I

– Locul VII Open Basic Standard Junior I

– Locul Open Basic Latino Junior I

2. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca – Locul Open Basic Latino Junior I + II

3. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul V Basic Open Latino Junior I

– Locul VI Open Latino Junior I

“Sofia Open” – Bulgaria

1. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca – Locul VIII Junior II Open Latino

“Bourgas Open” – Bulgaria

1. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul V – Basic Open Latino Juvenille II

– Locul VI – Open Latino Juvenille

– Locul VI – Open Standard Juvenille

2. Iosif Cristian – Dumitru Flavia – Locul III – Open Latino Juvenille

– Locul III – Open Standard Juvenille

 

“Bulgarian Grand Prix Plovdiv” Bulgaria

1. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca – Locul IV Open Basic Standard Junior II

2. Leonte Andrei – Dumitrache Alexandra – Locul II Open Basic over 16 Standard

– Locul VI Open Basic over 16 Latino

3. Anin Bogdan – Bultean Crina – Locul II Open Basic Latino Junior I + II

4. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul IV Open Basic Latino Junior I + II

– Locul VI Open Standard Junior I + II

5. Iosif Cristian – Micu Elena – Locul VI Open Basic Latino Junior I + II

6. Petrea Adrian – Barbulescu Diana – Locul III Basic Open Standard over 16

 

“IDSF International Zagreb” – SLOVENIA

1. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V Open Basic Standard Junior I

– Locul I Open Basic Latino Junior I

“IDSF International Bratislava” – Slovacia

1. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V D Latino Junior I

– Locul VI IDSF Open Latino Junior I

“Acropolis Cup – International Open Latino Youth” – Atena – Grecia

Loc 1 – Anca Constantinescu si Alexandru Putaru

International Open Latino Amator

Loc 5 – Anca Constantinescu si Alexandru Putaru